Lívance se dají jíst na několik způsobů. Někdo je má rád s marmeládou, někdo posypané skořicovým cukrem, někdo se šlehačkou. Já je mám nejradši naskládané na sobě a polité javorovým, nebo jakýmkoliv jiným domácím sirupem.
Zrovna jsme dojedli náš oblíbený skořicový sirup, a tak to chtělo něco nového. Vzhledem k tomu, že v lednici mám standardně 2 i více krabice podmáslí, další sirup byl nasnadě. Sirup z podmáslí.
Přiznám se, že jsem vůbec nevěděla, co od něho mám očekávat. Myslím, že jsem se té chuti i trochu bála. Nevím proč, ale pořád jsem přemýšlela, jak asi bude chutnat a jak tam bude cítit to podmáslí. Protože i když z podmáslí hodně vařím, resp. peču, do sklenice bych si ho jen tak nenalila. Ochutnávala jsem tedy nejdřív na špičku lžičky. A pak celou lžičku. A další. A pak jsem si jím polila svoje lívance. A pak jsem málem vylízala i talíř. Myslím, že tento sirup je teď náš oblíbený. Můžete si ho dát na lívance, palačinky, wafle nebo ho jíst i lžičkou. Jen si to přiznejte. Já to taky dělám.
{ lívancový } sirup z podmáslí
Ingredients
- 8 PL (113 g) másla
- 1 hrnek (200 g) krupicového cukru
- ½ hrnku (120 ml) podmáslí
- 1 PL (15 ml) kukuřičného sirupu
- 1 ČL (6 g) jedlé sody
- 1 ČL (5 ml) vanilkového extraktu
Instructions
- Ve velkém hrnci rozpustíme na středním stupni máslo, přidáme cukr, podmáslí a kukuřičný sirup. Mícháme šlehací metlou.
- Přivedeme k varu, snížíme teplotu a vaříme asi 2 až 3 minuty.
- Přidáme jedlou sodu a vanilku. Pozor! Směs bude šumět a bublat a zdvojnásobí svůj objem, proto je třeba použít skutečně větší hrnec.
- Odstraníme z plotny a necháme za občasného míchání zhoustnout.
- Přelijeme přes lívance, palačinky, wafle, apod.
jitka says
Tak nevím kde jsem udělala chybu,dodržela jsem postup ale vyšel mi světlý sirup,chuťově je dobrý.Skořicový jsem také dělala a ten mám hezky tmavý.Kukuřičný sirup je jen jeden druh,čirý?Že by to bylo tím.